Декларуються всі!

Декларуються всі!

Команда новообраного, але досі не інаугурованого президента потроху починає розкривати карти — які новації чекають на Україну в перспективі. Нещодавно представник команди Зеленського Данило Гетманцев, який відповідає за податкову та фінансову політику, розказав про ініціативу введення загального декларування доходів громадян в електронному вигляді. Об этом сообщает ruvesna.in.ua со ссылкой на СМИ.

«Ми не чіпатимемо тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити до питання по-європейськи. Вимагати не тільки від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки цього місяця заплатили державі? Зазвичай людям важко відповісти на це запитання. Ви не відчуваєте, скільки вам «коштує» держава», — заявив він в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

До речі, Державна фіскальна служба вже відрапортувала, що у разі запровадження загального декларування доходів, вже зараз є всі умови для того, щоб 40 млн фізосіб, які перебувають на обліку в ДФС, подавали свої звіти про доходи в електронному вигляді.

Якщо бути зовсім чесними, ідея запровадження загального декларування не є ноу-хау команди Зеленського. Нею марив й мінздох Клименка за часів президента-втікача, про неї заїкалися й у Порошенка. В «Середньостроковому плані пріоритетних дій уряду до 2020 року», ухваленому в 2017-му, була зафіксована мета запровадження загального декларування доходів і витрат фізичних осіб та податкового контролю за відповідністю доходів і витрат громадян з використанням непрямих методів.

На додаток зазначимо, що загальне декларування доходів закріплено й у статті 67 Конституції України, де чорним по білому написано: «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».

Ось тільки встановлений порядок мінливий, як вітерець. Тому певні категорії громадян, які зобов’язані особисто заповнювати та подавати декларації, постійно змінюються.

Починаючи з кінця жовтня 2016 року в Україні, хоч і зі скрипом, але було запроваджене е-декларування, яке зобов’язало політиків, посадовців, у тому числі й силових структур, суддів та громадських активістів тощо подавати звіт про доходи саме в електронному вигляді. Але тут варто згадати хоча б декларації нардепів. Хтось свої статки за традицією переписував на родичів, щоб приховати доходи, а хтось зображав надмірні доходи як неодноразові виграші в лотерею та подарунки від Святого Миколая. Головне, народні обранці найбіднішої країни Європи не соромилися демонструвати, що вони є майже Крезами.

І хоч НАПК займається перевіркою декларацій, але жодного мешканця політико-економічного Олімпу не було покарано за надання недостовірних даних. Більше того, не проводиться моніторинг способу життя віп-клієнтів е-декларування, через що вони плюють на закон, який самі ж ухвалювали. Тому коли б команда новообраного гаранта Конституції продемонструвала, що закон є закон, що є невідворотність покарання для кожного, навіть міністра, урядовця чи самого президента, загальне декларування доходів сприймалося б українцями не з острахом. А так це поки що має вигляд чергової спроби держави покласти додаткові зобов’язання на населення з метою якнайглибше залізти у наші гаманці.

Звичайно, сам Данило Гетманцев каже, що загальне декларування є одним з багатьох, але не першим кроком. За його словами, введенню «нульового» і загального декларування передуватиме «автоматичний обмін податковою інформацією, імплементація в законодавство України плану BEPS, трансферне ціноутворення, реальні зміни на митниці, відповідальність за незаконне збагачення» тощо, проте тут існує багато «але».

Найперше й найголовніше — яка кількість нардепів від партії новообраного президента прийде в парламент, чи буде створено коаліцію, яка б підтримувала такі ініціативи, та чи не захоче новий парламент прописати в законах лазівки, які дозволять віп-клієнтам е-декларування уникати відповідальності та надалі отримувати нереальні статки.

Аріна МАРТОВА

Вечірні Вісті...

Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/economy/1557747212-deklaruyutsya-vsi-.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя