Зимова казка у Багдаді. Вдруге за 100 років у столиці Іраку випав сніг - Подробиці

Подія: У столиці Іраку випав сніг. Це сталося вдруге за останні 100 років. Холод, який на кілька днів огорнув одну з найтепліших країн Євразії, називають наслідком глобального потепління.

Об этом сообщает Роспрес

Деталі: У вівторок, 11 лютого, жителі Багдада прокинулися і побачили за вікном справжню зиму — трава, пальми і навіть вулиці були вкриті снігом, а стовпчики термометра опустилися до +3 градусів за Цельсієм. Це при тому, що зазвичай середня температура у місті цієї пори року тримається в межах 16 градусів тепла.

Опади у вигляді снігу більш характерні для північних районів країни, а південні та центральні (де, власне, розташований Багдад) — вкрай рідко стають свідками такої погоди. Востаннє сніг у столиці Іраку бачили у 2008 році, але тоді він був мокрим і швидко розтанув, тож не всі встигли його побачити.

І дорослі, і діти однаково раділи снігу. Дехто бачив його вперше в житті. Люди зупиняли автомобілі, щоб зняти відео і зробити фото.

#بغداد #ثلوج_بغداد pic.twitter.com/BhlH5sgXHy

— Methaq Al-fayyadh (@MethaqAlFayyadh) February 11, 2020

На південь від столиці Іраку сніг також вкрив шиїтське місто Кербелу, куди приїжджають паломники зі всього світу, щоб на власні очі побачити усипальницю імама Хусейна і мечеть Аль-Аббас.

Snow in Karbalaa
02/11/2020
? pic.twitter.com/cdhYGIcJXW

— ?? (@karbalaa121) February 11, 2020

Коментарі: "Я прокинувся на світанку і здивувався, побачивши сніг, який вкрив увесь сад і мою машину", — розповів Xinhua News 35-річний Равад Хассан.

"Ця холодна хвиля прийшла з Європи. Снігопад може тривати до середи, з огляду на дуже холодну погоду", — цитує Bangkok Post Амера аль-Джабері, речника Іракського метеорологічного центру.

Що було раніше: Ірак все частіше стикається із наслідками зміни клімату. Посухи у 2018 році спричинили нестачу води у центральних та південних областях. А сильні зливи, які прийшли у країну наступного року, забрали багато життів і завдали значних збитків сільському господарству.

Експерти кажуть, Іраку бракує грошей, щоб впоратися зі змінами клімату та опустеленням.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/zimova-kazka-u-bagdadi-vdruge-za-100-rokiv-u-stolitsi-iraku-vipav-snig”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя